top of page

Gudrun Heamägi "Talle lendasid valged tuvid sisse ja temast lendasid valged tuvid välja"

GÜ galerii 16.02.–15.03.2025

ER 1218


Näitus „Talle lendasid valged tuvid sisse ja temast lendasid valged tuvid välja“ on mõtteline jätk näitusele „Kummastused“, mis rääkis kultuuripärandi hävingust praeguses turbulentses maailmas ja näitusele „Ta lootis et inglid näevad ja saavad aru“, mis rääkis vägivalla manifesteerimisest läbi ajaloo.


„Talle lendasid valged tuvid sisse ja temast lendasid valged tuvid välja“ läheneb leinale ja praegusele hetkele läbi tuvi-motiivi. Täpsemalt läbi alkeemilise tuvi, kes tõuseb kaootilistest vetest ja laskub taevas alla, et tuua kokku kõrge ja madal. Sümbol surmatoojana, mis esindab vaimset jõudu ühendades vastandlikud jõud.


Näitus on varem eksponeeritud Viljandis Rüki galeriis näitusena „Traumaturgiline“  10.01–15.02.2025

 

Gudrun Heamägi on visuaalkunstnik, kes kasutab oma töödes enamasti graafika, foto ja installatiivseid vahendeid. Tema loomingut saab iseloomustada poeetilise ja narratiivse lähenemisega. Teda huvitavad lõputud narratiivid, mis korduvad pidevalt ajas nagu end sabast õgivad müütilised maod. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistriõppe 2013. aastal, täiendanud end Aalto Ülikoolis Soomes. 2019. aastal oli ta Wiiralti preemia laureaat. Tema teoseid on mitmete galeriide, kunstikeskuste jm rahvusvaheliste institutsioonide kogudes.

Gudrun Heamägi on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.



Comentarios


Liitu uudiskirjaga / Join newsletter

ARS kunstilinnak

Pärnu mnt 154, Tallinn 11317

bottom of page